Про ініціативу

Image

Ситуація


Суспільство швидко змінюється, і міська тканина є дуже виразним показником цих змін, зокрема, якщо ми кажемо про індустріальний розвиток. Адже це - не лише заводи, це ще й соціальні стосунки, інфраструктура, житлове будівництво. Занепадає промисловість - занепадають і промислові райони міста. Для Харкова ця проблема є наразі дуже актуальною, адже за радянських часів він став осердям важкої промисловості, яка була втілена у заводах-велетнях. Зараз деякі підприємства частково не працюють, а люди і будівлі залишилися. Тож постають дві головні проблеми: збереження індустріальних об’єктів як спадщини та пожвавлення соціального розвитку промзон.

Місія

У світі індустріальна спадщина вже  починає включатися до списку культурної спадщини ЮНЕСКО, проте в Харкові  більшість об'єктів (якщо не всі) не визнані навіть на місцевому рівні.
Тому ми хочемо  актуалізувати цю проблему у медійному просторі з подальшою дискусією, ініціалізувати наукове дослідження промзон Харкова, розкрити їхній потенціал. 

Так вже історично склалося, що найбільш яскравий індустріальний розвиток припав на часи колоніальної історії України, тож наш проект ще й про пам’ять.
Адже часто лунають заклики позбутися спадщини лише через те, що вона радянська.
Та згадаймо, що робили більшовики, щойно прийшовши до влади?
Руйнували пам’ятники, зносили церкви, намагалися фізично знищити пам’ять?

Image
Image

Стратегія

То маємо бути кращими за радянську владу, маємо перейти на новий рівень сприйняття культурної спадщини. 
Маємо не знищувати, а переосмислювати її. 
Маємо не втікати від важких спогадів, а навпаки, аналізувати їх. 
Зрештою, це чудово, коли у місті переплітаються різні шари історії. 

Розповідаючи історії об’єктів, в рамках цієї ініціативи,  у кожного з яких дуже непроста доля, ми хочемо зробити їх цікавими для мешканців, активістів, дослідників, які б перехопили нашу ініціативу в свої руки, і почали більш грунтовно досліджувати промзону, вирішувати проблеми на практиці. 

Copyright © Industrial Kharkiv 2019. All Rights Reserved.

Search